Współczesna pamięć o Zagładzie Żydów polskich, seminarium edukacyjne

Zachęcamy do udziału w seminarium edukacyjnym „Współczesna pamięć o Zagładzie Żydów polskich” w Muzeum Polaków Ratujących Żydów. Zajęcia, które odbędą się 24 stycznia 2020 roku poprowadzą pracownicy Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu Katarzyna Odrzywołek oraz Nataliia Tkachenko.

Podczas seminarium omówione zostaną scenariusze zajęć pochodzące z Teki edukacyjnej  75 lat po „Aktion Reinhardt” – współczesna pamięć o Zagładzie Żydów polskich, inspirowane lokalnymi historiami, a także propozycje zajęć o charakterze uniwersalnym. Celem seminarium jest zaprezentowanie metodyki oraz materiałów archiwalnych stanowiących gotowe pomysły oraz punkt wyjścia do tworzenia autorskich tematów zajęć.

Wszystkie scenariusze zajęć zostały opracowane i sprawdzone w praktyce przez doświadczonych nauczycieli i pasjonatów swej pracy, którzy w ramach realizowanego przez MCEAH projektu zdecydowali się podzielić z szerszym gronem swoją wiedzą i doświadczeniem.

Każdy z uczestników zajęć otrzyma egzemplarz Teki edukacyjnej.

Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy: do 17 stycznia 2020 roku, pod adresem: sekretariat@muzeumulmow.pl

Organizator zapewnia wyżywienie – prosimy o podanie informacji posiłek mięsny/jarski.

W przypadku chęci otrzymania Faktury uprzejmie prosimy w momencie sprzedaży o podanie danych oraz numeru NIP (firmy, instytucji) do wystawienia paragonu.
Jeżeli faktura ma być wystawiona na przelew z terminem płatności 14 dni, to bardzo prosimy o przesłanie danych (firmy, instytucji) na adres: sekretariat@muzeumulmow.pl.

Program:

10:00-10:30 – Wprowadzenie – zapoznanie się z uczestnikami seminarium

10:30-11:00 – Przedstawienie koncepcji Teki edukacyjnej 75 lat po „Aktion Reinhardt” – współczesna pamięć o Zagładzie Żydów polskich – prowadzący: Katarzyna Odrzywołek | PE MCEAH

11:00-11:15 Przerwa

Warsztaty w oparciu o historię lokalną społeczności żydowskiej

11:15-12:00 – Warsztat – „Pamięć ludzi, pamięć miejsca. KL Plaszów a współcześni mieszkańcy Krakowa” – (aut. Agnieszka Kania) – prowadzący: Katarzyna Odrzywołek| PE MCEAH

12:00-12:45 – Warsztat – Za murami warszawskiego getta – (aut. Katarzyna Bis) – prowadzący: Nataliia Tkachenko| PE MCEAH

12:45-13:45-Przerwa obiadowa

Warsztaty  o charakterze uniwersalnym

13:45-14:30 – Warsztat –  Symbolika „Auschwitz” w naszym współczesnym świecie – (aut. Krystian Kazimierczuk) –  prowadzący Katarzyna Odrzywołek | PE MCEAH

14:30-15:15– Warsztat –„Kartki pamięci”– historia polskich Żydów w listach Wolfa Lewkowicza – (aut. Iwona Kasela) – prowadzący Nataliia Tkachenko | PE MCEAH

15:15-16:00 – Podsumowanie i zakończenie seminarium