21 lipca 2016

Zwiedzanie podczas Światowych Dni Młodzieży

Informujemy, że w dniach 21-22 lipca Muzeum będzie zamknięte dla zwiedzających, z wyjątkiem zorganizowanych grup, posiadających identyfikatory Światowych Dni Młodzieży, które wcześniej zapowiedziały swoje przybycie.

Ze względów bezpieczeństwa porządek zwiedzania Muzeum będzie wyglądał następująco:

• Zwiedzający będą wpuszczani do Muzeum w grupach liczących maksymalnie 25 osób, co 10 minut.
  • Jednocześnie w Muzeum będzie mogło przebywać maksymalnie 100 osób.
  • Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży chcący zwiedzić w tych dniach Muzeum muszą posiadać identyfikatory ŚDM. Bez identyfikatora wejście będzie niemożliwe.
  • Wstęp do Muzeum dla uczestników ŚDM jest w tych dniach bezpłatny. Muzeum nie zapewnia przewodnika.
  • Zabronione jest wnoszenie na teren Muzeum: bagaży i toreb większych niż 10 cm x 20 cm x 30 cm, płaszczy, parasoli, napojów. Organizatorzy ŚDM mają obowiązek poinformowania Uczestników ŚDM o pozostawieniu bagaży w miejscu zakwaterowania.
  • Na wezwanie pracownika Muzeum każdy zwiedzający ma obowiązek otworzyć posiadany bagaż i poddać się kontroli ręcznym wykrywaczem metalu.