3 lutego 2022

„Wybór i ludzkie postawy wobec Holocaustu” – seminarium

Zapraszamy do udziału w seminarium organizowanym przez Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej we współpracy z United Stated Holocaust Memorial Museum.
Seminarium edukacyjne będzie koncentrować się na nauczaniu o postawach ludzi w obliczu zła, co powinno stanowić ważny element w edukacji młodego Polaka, Europejczyka, czy obywatela świata.
Wśród prelegentów:
dr hab. Elżbieta Rączy – historyk z Uniwersytetu Rzeszowskiego i Instytutu Pamięci Narodowej;
dr hab. Michał Bilewicz – socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego;
Christina Chavarria – koordynatorka programu edukacyjnego w United States Holocaust Memorial Museum;
Robert Szuchta – historyk i nauczyciel w XIV LO w Warszawie;
dr Wiesława Młynarczyk – edukatorka w powstającym Muzeum Getta Warszawskiego;
Marcin Zgłobiś – specjalista ds. ekspozycji w Muzeum Polaków Ratujących Żydów.
PEŁNA OFERTA DO POBRANIA TUTAJ
ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA WYDARZENIA NA OFICJALNYM PROFILU MUZEUM NA FACEBOOKU
SPOTKANIE ON-LINE:
MICROSOFT TEAMS
ZGŁOSZENIA DO 28 STYCZNIA 2022 ROKU.  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – wypełniony i podpisany należy przesłać na adres: katarzyna.nowicka@muzeumulmow.pl
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.