17 września 2020

Wspólne zwiedzanie wystawy „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej” – oferta dla szkół ponadpodstawowych

Grafika. Na ciemnym półprzezroczystym tle napis: Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej. Poniżej napis: Wspólne zwiedzanie wystawy . Oferta dla szkół ponadpodstawowych. Białe to, po stronie prawej fragment wystawy - plansze w kolorystyce czerwonej.

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych na wspólne zwiedzanie wyjątkowej wystawy Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas  II wojny światowej, które odbędzie się w wybranych terminach w Muzeum Polaków Ratujących Żydów.

Podczas wizyty uczniowie zgłębią problematykę czasów II wojny światowej ukazaną w zupełnie nowym świetle. Wystawa ta jest opowieścią o polskim doświadczeniu II wojny światowej. Ukazuje postawy polskich obywateli w kontekście tragicznych wydarzeń, przytłaczającej siły agresorów, a następnie okupantów. Na ekspozycji poruszono takie zagadnienia, jak: walka z totalitaryzmami, walka o niepodległość, czy pomoc niesiona współobywatelom. Tematykę zaprezentowano z perspektywy żołnierzy, jak i ludności cywilnej. Ekspozycja ta stanowi międzynarodowy projekt realizowany przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP.

Przyjęta forma oprowadzania – konwersatorium podparte przykładami z lokalnej historii – stanowić będzie inspirującą lekcję historii. W związku z przypadającą 81. rocznicą wybuchu II wojny światowej, spotkanie to będzie stosowną możliwością upamiętnienia wszystkich tych, których dosięgnął terror ówczesnych czasów.

Oferta – do pobrania.

Prosimy o zapoznanie się z Tymczasowym Regulaminem Zwiedzania.

Terminy:

• 17 września 2020
  • 24 września 2020

W godzinach:

• 10:00
  • 11:30
  • 13:00

Rezerwacja najpóźniej 1 dzień roboczy przed rezerwowanym terminem – sekretariat@muzeumulmow.pl lub  +48 17 224 10 15.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dla grup zorganizowanych: 25 os. / grupa

Koszt udziału: 1 zł brutto / os. (płatne w kasie)