28 marca 2022

Wokół wystawy „Byli sąsiadami” – spotkanie z przedstawicielami społeczności lokalnej Gminy Markowa

28 marca 2022 r, na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Markowej i Muzeum Polaków Ratujących Żydów, odbyło się spotkanie poświęcone wystawie „Byli sąsiadami. Ludzkie wybory i zachowania w obliczu Zagłady”. Wystawa ta została przygotowana przez United States Holocaust Memorial Museum i jest prezentowana w sali wystaw czasowych Muzeum w Markowej od 27 stycznia br.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele lokalnych organizacji społecznych oraz gminnych instytucji kultury i edukacji. Obecni byli przedstawiciele władz Gminy Markowa: Wójt Gminy Markowa – Pan Mirosław Mac i Przewodnicząca Rady Gminy – Pani Maria Ryznar-Fołta. W spotkaniu udział wzięli także: dyrektor Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego – Pan  dr Robert Godek oraz kierownik oddziału miasta i regionu Muzeum Zamek w Łańcucie – Pani Joanna Kluz.

Fot.: Katarzyna Nowicka i Marcin Zgłobiś (MPRŻ)