24 sierpnia 2017

Spotkanie z Zygmuntem Rolatem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Zygmuntem Rolatem, które odbędzie się w dniu 24 sierpnia o godz. 17.00 w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej w Markowej.

Zygmunt Rolat – ocalały Holokaustu polski Żyd pochodzący z Częstochowy, na stałe mieszkający w USA, biznesmen, filantrop, mecenas kultury i sztuki, działacz na rzecz dialogu polsko-żydowskiego, inicjator działań upamiętniających polskich Sprawiedliwych będzie gościem Muzeum Polaków Ratujących Żydów.

W tym samym dniu w Muzeum odbędzie się uroczyste odsłonięcie tabliczek z nazwiskami odznaczonych ostatnio „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” z Podkarpacia, które niedawno dołączyły do listy na muzealnej „Ścianie Pamięci”. Podkarpackich Sprawiedliwych reprezentować będą potomkowie – ci sami, którzy w ich imieniu odbierali medal dla swych bliskich z rąk Ambasador Izraela w Polsce Anny Azari.