26 listopada 2021

„Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej” – warsztaty dla pedagogów

Po lewej stronie tytuł warsztatów. Po prawej stronie fotorafie w kształcie trójkątów prezentujące uczestników oraz trójkąty w jednolitym kolorze czerwonym i czarnym.

RUSZYŁY ZAPISY – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I PEŁNA OFERTA W ZAKŁADCE EDUKACJA/PROJEKTY

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na kolejną edycję warsztatów dla pedagogów „Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej”, które odbędą się 26 listopada 2021 r.

Zgłębianie przeszłości, a tym bardziej tak istotnej części naszej historii jak okres II wojny światowej, to niezwykle ważny element w nauczaniu młodego pokolenia. Korzystając z dorobku specjalistów Muzeum Polaków Ratujących Żydów zaprasza wszystkich pedagogów, chcących poszerzyć swoją wiedzę w danej tematyce, na warsztaty on-line „Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej”. Dzięki warsztatom uczestnicy nie tylko zostaną wprowadzeni w zagadnienie, ale również otrzymają cenne inspiracje do dalszej pracy z tematem. Spotkanie planowane na 26 listopada br. jest współorganizowane z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają różnorodne uwarunkowania funkcjonowania mniejszości żydowskiej w Polsce do wybuchu II wojny światowej, realia niemieckiej okupacji i zbrodni Holokaustu, a także problematykę polskiej pomocy niesionej prześladowanym Żydom.

Zajęcia poprowadzą pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie:

• Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej: Michał Masłowski, dr Marcin Chorązki, Katarzyna Osowska
  • Oddziałowe Biuro Badań Historycznych: dr Roman Gieroń

TERMIN: 26.11.2021, 10:00-16:00

FORMUŁA ON-LINE: Microsoft Teams

KOSZT: 30 zł

PROGRAM I BIEŻĄCE INFORMACJE W ZAKŁADCE EDUKACJA/PROJEKTY

ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA WYDARZENIA NA OFICJALNYM PROFILU MUZEUM NA FACEBOOKU

UWAGA:

Uprzejmie informujemy, że w trakcie tegorocznej edycji warsztatów dr Thomas Van de Putte i dr Aleksandra Kubica przeprowadzą obserwacje naukowe w ramach projektu badawczego nt. edukacji o II wojnie światowej i Holokauście. Udział w tegorocznej edycji warsztatów „Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej” jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na objęcie obserwacją etnograficzną w ramach projektu.

Dodatkowo, badacze zapraszają uczestników do dobrowolnego udziału w wywiadach grupowych, które będą przeprowadzone niezależnie od warsztatów. Chętnych zapraszamy do kontaktu z dr Aleksandrą Kubicą: aleksandra.kubica@gmail.com.

ORGANIZATOR:

Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej

WSPÓŁORGANIZATOR:

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie