11 marca 2024

Podkarpacka Resursa Kultury Pamięci „Pedagogika wychowania do wolności”

Pedagogika wychowania do wolności – wykład

To co szczególnie fascynuje w zetknięciu z Bohaterską Rodziną Ulmów, to fakt, że w czasach zniewolenia pozostali oni w pełni wolni. Bez głębszej refleksji teza ta zdaje się być pozbawiona logiki i brzmi absurdalnie. Czy w momencie, kiedy najeźdźca odbiera podstawowe prawa, a za życie zgodne z wiarą grozi śmiercią, można mówić o wolności? Refleksje nad postawą Wiktorii i Józefa Ulmów stanowić będą punkt wyjścia do niezwykle ważnego tematu jakim jest wychowanie młodego człowieka – wychowanie do wolności.

O udział w naszych dyskusjach poprosiliśmy znamienitych pedagogów: s. prof. Loyolę Opielę z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i ks. Prałata Jana Stanisławskiego, emerytowanego wykładowcę PWT w Poznaniu i wychowawcę wielu pokoleń młodzieży. Wykład „Pedagogika wychowania do wolności” w ramach Podkarpackiej Resursy Kultury Pamięci odbędzie się w najbliższy poniedziałek 11 marca o godz. 18:00 w Muzeum Ulmów w Markowej.

Serdecznie zapraszamy!