10 grudnia 2023

Nieszpory Markowskie

W drugą niedzielę adwentu, 10 grudnia, po raz trzeci zostaną odśpiewane „Nieszpory Markowskie”. To cykliczne, odbywające się co miesiąc wydarzenie, wpisuje się w obchodzony Rok Rodziny Ulmów. Nasze Muzeum wraz z Muzeum Wsi Markowa oraz Fundacją Muzyka Kresów i Stowarzyszeniem Muzyka Dawna w Jarosławiu podjęło się rekonstrukcji ludowych nieszporów śpiewanych na tradycyjne melodie dawnej diecezji Przemyskiej. Sam tytuł wydarzenia. „Nieszpory Markowskie” ma na celu związanie tego nabożeństwa z Markową – miejscem urodzin, życia i tragicznej śmierci bł. Rodziny Ulmów.

Trzecie nasze spotkanie, będące dziękczynieniem za dar Beatyfikacji Rodziny Ulmów, odbędzie się w Jarosławiu, w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej (Klasztor Dominikanów), o godzinie 17:00. Liturgicznemu nabożeństwu przewodniczyć będzie ks. Michał Kwietliński z Prałatury Opus Dei.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i do zainteresowania tym przedsięwzięciem –      w równym stopniu kulturotwórczym, jak religijnym.