1 marca 2023

Konkurs plastyczny „Rodzina Ulmów z Markowej. Historia, która inspiruje

Muzeum Polaków Ratujących Żydów oraz Towarzystwo Przyjaciół Markowej – jako organizatorzy, a Szkoła Podstawowa im. Sług Bożych Rodziny Ulmów – jako współorganizator, zapraszają uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego do udziału w konkursie plastycznym „Rodzina Ulmów z Markowej. Historia, która inspiruje”.
Zachęcamy uczestników do twórczego namysłu nad dziejami rodziny Wiktorii i Józefa Ulmów. Ta rodzina z pewnością tworzyła wspólnotę, nie zamykała się jednak w jej obrębie, lecz potrafiła przyjąć innych, potrzebujących pomocy. Co nam to mówi o dzisiejszych czasach i ich wyzwaniach?
Termin wykonania prac: 6 marca.
Rozstrzygnięcie konkursu: 13 marca
Wręczenie nagród 23 lub 24 marca.
Fundatorzy nagród: Muzeum Ulmów, Towarzystwo Przyjaciół Markowej, restauracja Vis à Vis w Łańcucie i kawiarnia Zacisze Anioła w Łańcucie.
Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl.