7 lipca 2023

Fotografie autorstwa Józefa Ulmy – komunikat

Cieszymy się ze wzrostu zainteresowania historią rodziny Ulmów, co niewątpliwie wynika z rychłej beatyfikacji Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich dzieci. Niestety nasze Muzeum nie jest posiadaczem majątkowych praw autorskich do zdjęć autorstwa Józefa Ulmy, a także nie jest dysponentem majątkowych praw autorskich do ich cyfrowych wizerunków.

W związku z tym uprzejmie prosimy, aby nie kierować do nas próśb, wniosków i zapytań o udostępnienie cyfrowych wizerunków zdjęć wykonanych przez Józefa Ulmę. Zdjęcia te znajdują się głównie w posiadaniu osób prywatnych, w archiwach rodzinnych. Muzeum nie jest upoważnione przez właścicieli tych zbiorów do udostępniania osobom postronnym ich danych osobowych, ani do pośredniczenia w kontaktowaniu z nimi. Dane osobowe podlegają ochronie zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO).

Oczekujemy zrozumienia, że mimo najlepszych chęci niesienia pomocy twórcom, którzy chcieliby z wykorzystaniem tych zdjęć powołać do istnienia nowe dzieła, nie możemy nie respektować obowiązującego w Polsce prawa.