21 sierpnia 2022

Festiwal Psalmów Dawidowych „Psalmy Pokoju i Miłosierdzia” – „Tylko Razem”

Zapraszamy już w najbliższą niedzielę o godz. 18:00 na stadion w Kolbuszowej, gdzie jak co roku o tej porze odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Psalmów Dawidowych. Tym razem jego pełny tytuł brzmi: Festiwal  Psalmów Dawidowych „Psalmy Pokoju i Miłosierdzia”  – „Tylko Razem”. Współorganizatorem Festiwalu jest Muzeum Ulmów.

Przesłanie Festiwalu pozostaje takie jak dotąd – pojednanie i pokój w stosunkach pomiędzy chrześcijanami a Żydami, dodatkowym elementem tegorocznej edycji jest wsparcie Ukrainy broniącej się przed rosyjską agresją.

Bilety do nabycia na stadionie sportowym w Kolbuszowej, w skansenie w Kolbuszowej oraz na stronie internetowej https://tobilet.pl/festiwal-psalmow-dawidowych-psalmy-pokoju-i-milosierdzia-tylko-razem.html.

Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na potrzeby Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie.

Program Festiwalu:
Część żydowska: światowej klasy śpiewak żydowski z Nowego Jorku Avraham Fried
Część ukraińska: zwycięski zespół konkursu Eurowizji Kalush Orchestra oraz Marysia Karakevych
Część polska: Piotr Rubik, Golec uOrkiestra, Grzegorz Kupczyk, Barbara Gąsienica Giewont, Izabela Szafrańska, Stanisław Plewniak, orkiestra i chór Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, zespół niemaGOtu.
Współorganizacja Festiwalu Psalmów Dawidowych „Psalmy Pokoju i Miłosierdzia” – „Tylko Razem” Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.