29 czerwca 2020

Dr Anna Stróż-Pawłowska żegna się z Muzeum w Markowej

Dzisiaj trzyletnią kadencję na stanowisku dyrektora Muzeum Polaków Ratujących Żydów oraz ponad czteroletnią pracę na rzecz tej placówki zakończyła dr Anna Stróż-Pawłowska.

Stanowisko objęła wraz z usamodzielnieniem instytucji, stając się jej pierwszym dyrektorem, tworząc struktury Muzeum oraz strategię jego działalności w pierwszych latach jego istnienia. Pozostanie autorką licznych inicjatyw poświęconych Rodzinie Ulmów i innym polskim Sprawiedliwym.

W ciągu ostatnich trzech lat Muzeum w Markowej, staraniem niewielkiego zaangażowanego Zespołu i dzięki wsparciu wielu osób i instytucji, stało się miejscem rozpoznawalnym nie tylko w regionie i kraju, ale także poza granicami, współpracującym z najważniejszymi instytucjami branżowymi i przyciągając rzesze zwiedzających. To również dzięki jego działalności przekaz o polskich Sprawiedliwych z roku na rok dociera do coraz większej liczby odbiorców.