20 grudnia 2018

Choinka dla Ulmów

Świąteczna atmosfera najbliższych dni zagości również w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. We wnętrzu symbolicznego domu rodziny Ulmów, wśród fotografii Józefa i Wiktorii oraz sześciorga ich dzieci, stanie choinka, przypominająca o tych niewielu wspólnie przeżytych przez nich Świętach.

Akcja odbywać się będzie w dniach 19 oraz 20 grudnia 2018 r.

Aby wziąć w niej udział wystarczy własnoręcznie wykonać dowolną ozdobę choinkową, a następnie do dnia 19 grudnia 2018 r. dostarczyć ją do świetlicy Szkoły Podstawowej im. Sług Bożych Rodziny Ulmów w Markowej.

Finał akcji odbędzie się 20 grudnia o godz. 12:00, kiedy to w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej z udziałem wszystkich chętnych odbędzie się strojenie drzewka choinkowego.

W akcję włączyć mogą się wszyscy zainteresowani, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

UWAGA: Do 23 grudnia włącznie, każdy kto odwiedzi Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej  także może zawiesić swoją ozdobę na naszej „Choince dla Ulmów”.

Harmonogram akcji:

• 19 grudnia, w godz. 8:00-14:00 – składanie ręcznie robionych zabawek choinkowych w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Sług Bożych Rodziny Ulmów w Markowej
  • 20 grudnia, godz. 12:00 – strojenie choinki w Muzeum im. Rodziny Ulmów w Markowej

Zapraszamy do udziału!