3 października 2019

Zwiedzanie Muzeum Polaków Ratujących Żydów – FAQ

Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej od momentu otwarcia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Zlokalizowane w sielankowym wiejskim krajobrazie, z dala od centrów miejskich, wciąż przyciąga rzesze zwiedzających z kraju i świata, zainteresowanych dramatyczną historią polskiej pomocy ludności żydowskiej w czasie wojny i okupacji prezentowanej za pomocą nowoczesnej, multimedialnej i interaktywnej wystawy.

Nie ma tu turystów przypadkowych – każdy przybywa tu z jakiegoś powodu – osobistych historii, światopoglądu, w poszukiwaniu pozytywnych wzorców i uniwersalnych wartości. Wielu z nich dociera do Markowej dzięki Państwu, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom przygotowaliśmy broszurę z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zwiedzania. Zachęcamy do zapoznania się z nią i zacieśniania współpracy z Muzeum w Markowej.

Do pobrania: FAQ-Muzeum-Polaków-Ratujących-Żydów.pdf

Informacje również w zakładce: Zwiedzanie/Informacje dla zwiedzających