4 czerwca 2019

Wystawa “Między życiem a śmiercią. Historie pomocy w czasie Zagłady”

Jakie było codzienne doświadczenie Żydów ukrywających się przed nazistowską niemiecką machiną zagłady, a jakie osób, które nierzadko z narażeniem życia niosły im pomoc?

O tym, jak trudne i złożone stawały się relacje międzyludzkie w tych ekstremalnych warunkach opowiada podróżująca wystawa “Między życiem a śmiercią. Historie pomocy w czasie Zagłady”, którą już od 4 czerwca będzie można zobaczyć w Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej. Prezentuje ona indywidualne świadectwa ocalałych z Zagłady oraz ratujących z dziesięciu europejskich krajów. Markowa jest szóstym po Brukseli, Amsterdamie, Bratysławie, Wilnie i Wrocławiu przystankiem na trasie ekspozycji.

Ekspozycję zrealizowaną z inicjatywy Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność –
we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Silent Heroes Memorial Center (Berlin) – będzie można oglądać w Markowej do 31 lipca.

Od 04 czerwca do 31 lipca