3 sierpnia 2020

„Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej” – wystawa czasowa

Fragment wystawy "Walka i cierpienie. Widoczne 3 plansze w kolorystyce biało-czerwonej.

Wystawa „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej” ukazuje losy obywateli polskich podczas tragicznych wydarzeń II wojny światowej i okupacji. Ekspozycja ta stanowi międzynarodowy projekt realizowany przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP.

Wystawa jest opowieścią o polskim doświadczeniu II wojny światowej. Ukazuje postawy polskich obywateli w kontekście tragicznych wydarzeń, przytłaczającej siły agresorów, a następnie okupantów. Na ekspozycji poruszono takie zagadnienia, jak: walka z totalitaryzmami, walka o niepodległość, czy pomoc niesiona współobywatelom. Tematykę zaprezentowano z perspektywy żołnierzy, jak i ludności cywilnej.

Wystawa dostępna będzie od 3 sierpnia do 27 września br. w sali wystaw czasowych w Muzeum Polaków Ratujących Żydów.