27 listopada 2020

Questy „Fundacji Tradycyjna Zagroda” z patronatem merytorycznym Muzeum Polaków Ratujących Żydów

Zdjęcie ulotek: Questing. Zdjęcia archiwalne przedstawiające różne osoby.

Questy „Siedleczka – wieś ludzi z dobrym sercem” oraz „Społeczność Żydowska w Jaworniku Polskim – opowieści pani BarbaryFundacji Tradycyjna Zagroda zostały stworzone ze wsparciem udzielonym m.in. przez Muzeum Polaków Ratujących Żydów.

Fundacja i Muzeum współpracują na rzecz ochrony oraz promowania dziedzictwa historycznego i kulturowego, w tym na rzecz upowszechniania wiedzy na temat ratowania Żydów przez Polaków podczas II wojny światowej i relacji polsko-żydowskich .

Pieszy quest historyczny „Siedleczka – wieś ludzi z dobrym sercem” to opowieść o pomocy Żydom na terenie tej wsi położonej na południe od Kańczugi. W miejscowości kilka rodzin zaangażowanych było w ratowanie Żydów, jedna z nich została odznaczona tytułem i medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Społeczność Żydowska w Jaworniku Polskim – opowieści pani Barbary” to próba przybliżenia odbiorcy historii kilkusetletniego polsko-żydowskiego sąsiedztwa. Z perspektywy świadka historii uczestnik questu może przemierzyć uliczki dawnego miasteczka.

Kiedy odwiedzenie Muzeum Polaków Ratujących Żydów będzie możliwe, zapraszamy po odbiór bezpłatnych ulotek – przewodników po questach!