3 sierpnia 2020

„Losy Żydów z Markowej” – publikacja Muzeum wkrótce w sprzedaży!

Zdjęcie 5 książek ułożonych jak wachlarz. Widoczna okładka z tytułem "Losy Żydów z Markowej". Ułożone na jasnym blacie.
Przywracanie pamięci o tych, których dosięgły tragiczne wydarzenia z okresu okupacji, jest jednym z priorytetów badawczych Muzeum Polaków Ratujących Żydów, stąd tym bardziej jest nam miło poinformować, że już wkrótce do sprzedaży trafi publikacja „Losy Żydów z Markowej” autorstwa Kamila Kopery, Specjalisty ds. Badań i Dokumentacji w Muzeum Polaków Ratujących Żydów.

Dzięki badaniom terenowym, kwerendom archiwalnym, czy kontaktom nawiązanym z potomkami żydowskich emigrantów z Markowej, autorowi udało się pozyskać nieznany, a przede wszystkim, niewykorzystany dotychczas materiał źródłowy. Przyczyniło się to do nakreślenia dziejów żydowskiej społeczności Markowej na przestrzeni stuleci, a w kilku przypadkach do ustalenia genealogii całych rodów. Książka ta stanowi przyczynek do dalszych badań oraz publikacji o markowskich Żydach.
.
Więcej informacji już wkrótce!

Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt, dzięki którym niniejsza publikacja mogła powstać: autorowi – Kamilowi Koperze, za opracowanie redakcyjne – Annie Stróż-Pawłowskiej, oraz Wydawnictwu Edytorial, a także Instytucjom oraz osobom prywatnym za wszelką pomoc i współpracę.

Autor: Kamil Kopera
Opracowanie redakcyjne: Dr Anna Stróż-Pawłowska
Korekta: Małgorzata Kuźniar
Wydawca: Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej