24 czerwca 2020

Konkurs plastyczny “Rodzina Ulmów z Markowej. Historia, która inspiruje” – rozstrzygnięcie

Znamy finalistów tegorocznej edycji konkursu plastycznego „Rodzina Ulmów z Markowej. Historia, która inspiruje”!

Inicjatywa ta od pierwszej edycji cieszy się dużym zainteresowaniem.  W ramach tegorocznej odsłony uczestnicy stanęli przed niełatwym zadaniem stworzenia plakatu poświęcanego Narodowemu Dniowi Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, inspirowanego tragiczną historią rodziny Ulmów z Markowej.

Ponad kilkadziesiąt prac zostało poddanych ocenie przez komisję konkursową w składzie: Anna Stróż-Pawłowska – Dyrektor Muzeum Polaków Ratujących Żydów, Andrzej Markuszka – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Sług Bożych Rodziny Ulmów w Markowej, Marek Zaleśny – Starszy Wizytator – reprezentujący Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Jan Kilian – Dyrektor Centrum Kultury Gminy Markowa, Maciej Majewski – Prezes rzeszowskiego oddziału Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, Piotr Rędziniak – Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych, Kamil Skrzypiec – asystent dydaktyczno-naukowy na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Patrycja Longawa – członek rzeszowskiego Związku Polskich Artystów Plastyków oraz międzynarodowej organizacji projektowania graficznego UDA Annual International Design.

Prace oceniano pod kątem zgodności z tematyką konkursu, pomysłowością, oryginalnością, czy estetyką wykonania. Po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami komisja stanęła przed trudnym zadaniem wydania werdyktu. Po długiej naradzie nie udało się,niestety, wyłonić pierwszych miejsc, ale jednomyślnie podjęto decyzję o przyznaniu następujących nagród:

I  kategoria wiekowa:

wyróżnienie: Sylwia Czech, Szkoła Podstawowa im. gen. bryg. Witolda Nowiny-Sawickiego w Opaleniskach

wyróżnienie: Maria Dźwierzyńska, Szkoła Podstawowa im. Sług Bożych Rodziny Ulmów w Markowej

II kategoria wiekowa:

wyróżnienie: Paweł Bielec, Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

Ze względu na poziom trudności tegorocznej edycji tym bardziej dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, a osobom wyróżnionym gratulujemy!

Organizator:

Współorganizator: