30 kwietnia 2021

Głosuj na Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Plebiscycie „Turystyczne Perły Podkarpacia”!

Widok na salę ekspozycyjną w Muzeum Polaków Ratujących Żydów. W centralnym miejscy symboliczny dom Rodziny Ulmów. Dookoła ekspozycja.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Muzeum Polaków Ratujących Żydów bierze udział w Plebiscycie „Turystyczne Perły Podkarpacia” organizowanym przez Polskie Radio Rzeszów i PTTK Rzeszów.

Muzeum Polaków Ratujących Żydów jest pierwszym w Polsce muzeum w całości poświęconym tematyce Polaków ratujących Żydów. Od 2016 r. prowadzi misję upamiętniającą i upowszechniającą wiedzę o naszych rodakach, którzy ryzykując własnym życiem starali się pomóc skazanym na Zagładę Żydom. Dzięki swej działalności dociera ze swym przekazem do odbiorców ogólnopolskich, jak i zagranicznych.

Muzeum poprzez historię patronów Rodziny Ulmów, jest ściśle związane z lokalnymi dziejami. Odzwierciedleniem tej idei jest m.in. architektura Muzeum, która w niezwykły sposób wtapia się w wiejski krajobraz podkarpackiej miejscowości, jaką jest Markowa, a także takie elementy jak symboliczny dom Rodziny Ulmów na ekspozycji, czy Sad Pamięci nawiązujący m.in. do sadowniczej pasji Józefa Ulmy – Patrona Muzeum.

Ekspozycja oraz otoczenie opowiadają historię tych, którzy ryzykowali własne życie by ratować innych. Jest to miejsce sprzyjające refleksji i zadumie, oraz dyskusji nad trudnymi tematami, a także uniwersalnymi wartościami.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o Muzeum na naszej stronie.

Informacje o Muzeum na stronie konkursu

Zagłosuj!