6 marca 2021

Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata – patronat Muzeum nad I Starosądeckim Dniem Pamięci o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

Grafika. W górnej części loga. W połowie grafiki po prawej stronie napis: I Starosądecki Dzień Pamięci o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Inauguracja realizowana w związku z cyklem zadań autorskiego projektu projektu edukacyjno-wychowawczego "Był sobie sztetl..."

6 marca obchodzimy Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Święto ustanowione 10 maja 2012 przez Parlament Europejski, w celu uhonorowanie pamięci osób, które sprzeciwiały się reżimom totalitarnym i masowym zbrodniom w XX i XXI w.

Z inicjatywy Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu oraz Jadwigi Postawy – nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, zorganizowano I Starosądecki Dzień Pamięci o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Muzeum Polaków Ratujących Żydów objęło patronatem wydarzenie, którego celem jest zainaugurowanie autorskiego projektu o charakterze edukacyjno-wychowawczym „Był sobie sztetl…”.