2 lutego 2021

Czyny świadczą o człowieku. Polacy udzielający pomocy Żydom podczas Holokaustu na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej – wystawa czasowa

Czyny świadczą o człowieku. Polacy udzielający pomocy Żydom podczas Holokaustu na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej. Pod spodem logo Instytutu Pamięci Narodowej i logo #MojaNiepodległa. W tle rysunki twarzy dorosłych i dzieci.

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu wystawę ukazującą wschodnie ziemie II Rzeczypospolitej Polskiej według przedwojennego podziału administracyjnego. Wystawa została stworzona przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Na wystawie prezentowane są fotografie wykonane podczas wojny, ale także kilka lat przed jej rozpoczęciem i po jej zakończeniu. Obok zdjęć Polaków starano się pokazać ich żydowskich braci oraz miejsca ukrywania. Na wystawie znalazły się także wybrane, nigdzie dotąd niepublikowane dokumenty, potwierdzające pomoc udzielaną Żydom przez polskich mieszkańców Kresów Wschodnich II RP.

Wystawa dostępna do 28 lutego br.

Bieżące informacje: Wystawa czasowa

Grafika. Na środku tytuł wystawy: Czyny świadczą o człowieku. Polacy ratujący Żydów na Kresach. Pod spodem logo Instytutu Pamięci Narodowej i logo #MojaNiepodległa. W tle rysunki twarzy dorosłych i dzieci.