24 marca 2020

„’Czy można im było w tej samotności pomóc?’ Ratowanie Żydów w okupowanej Polsce” – nowa wystawa czasowa

CZY MOŻNA IM BYŁO W TEJ SAMOTNOŚCI POMÓC? To pytanie stawia po latach Władysław Bartoszewski, jeden z tych, którzy z narażeniem życia wyciągnęli pomocną dłoń do prześladowanych Żydów w czasie Zagłady.

Nowa wystawa mobilna Muzeum Polaków Ratujących Żydów poświęcona jest zagadnieniu POLSKIEJ POMOCY LUDNOŚCI ŻYDOWSKIEJ W CZASIE ZAGŁADY. Ukazując REALIA Holokaustu w okupowanej Polsce – od niemieckiej inwazji w 1939, przez realizację przez okupanta planu Zagłady Żydów, aż po zakończenie wojny – prezentuje INDYWIDUALNE HISTORIE Ratowanych i Ratujących i ich dramatyczne DECYZJE.

Prezentacja wystawy na oficjalnych kanałach komunikacji Muzeum Polaków Ratujących Żydów: Czy można im było w tej samotności pomóc?

Organizator: Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej

Autorzy wystawy: Kamil Kopera, Anna Stróż-Pawłowska