19 grudnia 2019

Akcja „Choinka dla Ulmów”

W tym roku już po raz trzeci odbędzie się akcja „Choinka dla Ulmów”, której inicjatorem oraz organizatorem jest Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.

Okres świąt to szczególny czas. Jego niezwykła atmosfera zagości również w Muzeum Polaków Ratujących Żydów. Po raz kolejny we wnętrzu symbolicznego domu rodziny Ulmów, wśród fotografii Józefa i Wiktorii oraz sześciorga ich dzieci, stanie choinka. Rodzinie tej nie było dane wspólnie przeżyć zbyt wielu Świąt – rankiem 24 marca 1944 roku, zostali zamordowani za pomoc udzielaną Żydom, wraz z ukrywanymi przez nich osobami wyznania mojżeszowego. Dzięki pamięci i zaangażowaniu wielu osób, świąteczny nastrój i gwar zagości ponownie w ich „domu”.

W celu przyłączenia się do akcji, wystarczy własnoręcznie wykonać dowolną ozdobę choinkową, a następnie do dnia 18 grudnia br. dostarczyć ją osobiście lub przesłać do świetlicy Szkoły Podstawowej im. Sług Bożych Rodziny Ulmów w Markowej.

Finał akcji nastąpi 19 grudnia br. i rozpocznie się o godzinie 12.00, w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. W dniu tym wspólnie zostanie przystrojone drzewko bożonarodzeniowe (ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA; konieczna wcześniejsza rezerwacja).

Osoby które nie będą mogły przybyć 19 grudnia, będą miały okazję przywiesić swoją ozdobę odwiedzając Muzeum w kolejnych dniach, aż do 23 grudnia br.

W akcję włączyć mogą się wszyscy zainteresowani, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Harmonogram akcji:

• Do 18 grudnia br.– dostarczenie własnoręcznie zrobionych ozdób choinkowych do świetlicy Szkoły Podstawowej im. Sług Bożych Rodziny Ulmów w Markowej
  • 19 grudnia br., od godz. 12:00 – strojenie choinki w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej (ilość miejsc ograniczona; konieczna wcześniejsza rezerwacja; rezerwacja możliwa do dokonania pod numerem: +48 17 224 10 15)

Organizator:

Partner: