25 listopada 2019

Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej, warsztaty dla pedagogów

Aktualizacja – brak miejsc

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w związku z wyczerpaniem miejsc nie jest już możliwa rejestracja na warsztaty dla pedagogów „Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej”.

Zachęcamy wszystkich pedagogów do wzięcia udziału w warsztatach „Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej” w Muzeum Polaków Ratujących Żydów.  Zajęcia, które odbędą się 25 listopada br. poprowadzą pracownicy Oddziału IPN w Krakowie – dr Marcin Chorązki i Michał Masłowski z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej oraz dr Roman Gieroń z Oddziałowego Biura Badań Historycznych. Patronat honorowy nad warsztatami objęła Podkarpacka Kurator Oświaty, pani Małgorzata Rauch.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają różnorodne uwarunkowania funkcjonowania mniejszości żydowskiej w Polsce do wybuchu II wojny światowej. Następnie omówione zostaną realia niemieckiej okupacji i zbrodnia Holokaustu. Jako ostatnie zagadnienie poruszona zostanie problematyka polskiej pomocy niesionej prześladowanym Żydom.

Dla uczestników zostaną przygotowane zestawy, na które składać się będą pomoce źródłowe, takie jak: dokumenty, zdjęcia, relacje, a także przykładowe scenariusze lekcji.

Konieczność wcześniejszej rejestracji – zapisy przyjmowane będą do 20 listopada 2019 roku, pod adresem: sekretariat@muzeumulmow.pl.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin i miejsce: 25 listopada 2019 roku, w godzinach: 10.00 – 16.00, w Muzeum Polaków Ratujących Żydów

Koszt: 70 zł

Program, koszt oraz dodatkowe informacje w zakładce: Edukacja/Projekty

Do pobrania: Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej, warsztaty dla pedagogów, 25.11.2019, broszura