4 grudnia 2017

Wizyta prof. Szewacha Weissa w Muzeum Polaków Ratujących Żydów

W 75. rocznicę powstania Rady Pomocy Żydom  Muzeum odwiedził Szewach Weiss, profesor akademicki, wieloletni prezes Rady Yad Vashem, były ambasador Izraela w RP.

Zwiedzanie ekspozycji stałej Muzeum Polaków Ratujących Żydów było dla profesora wzruszającym przeżyciem – okres Zagłady przetrwał on dzięki Polakom i Ukraińcom.

Druga część wizyty to otwarte i bezpośrednie spotkanie ze słuchaczami i mediami. W wystąpieniu, płynnie przechodzącym w swobodną dyskusję, Szewach Weiss zawarł wiele trafnych uwag i wskazówek dotyczących realiów Holokaustu w okupowanej Polsce, postaw ludzkich, roli Sprawiedliwych, a także formy, jaką należna bohaterom pamięć powinna przyjmować.