25 listopada 2016

Pokaz specjalny filmu „Chleba naszego powszedniego”

Zapraszamy na pokaz specjalny fabularyzowanego dokumentu poświęconego rodzinie Ulmów, zrealizowanego przez TV Łańcut. Producentem filmu jest Miejski Dom Kultury w Łańcucie, a jego pomysłodawcą dyrektor tej instytucji Andrzej Piechowski. Nad realizacją całości czuwali Katarzyna i Mirosław Mazurkiewiczowie, którzy są też autorami części dokumentalnej. Reżyserem fabuły natomiast jest Kornel Pieńko, a zdjęcia do scen fabularnych wykonał Kamil Krawiec. Przedsięwzięcie patronatem honorowym objęli marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński oraz poseł Kazimierz Gołojuch.

W filmie udział wzięli mieszkańcy Markowej związani z rodziną Ulmów; komentarz naukowy zapewnił dr Mateusz Szpytma. W rolę Wiktorii Ulmy wcieliła się Ewa Mrówczyńska z rzeszowskiego Teatru Maska, Józefa Ulmę zagrał Robert Żurek, aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W filmie wystąpili także mieszkańcy regionu wyłonieni w castingach.

Premiera filmu „Chleba naszego powszedniego” odbyła się 7 listopada o 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa „Samarytan z Markowej”. W Muzeum w Markowej, w ramach promocji filmu, w dn. 14-25 listopada br. będą eksponowane zdjęcia z planu filmowego.

Wstęp na projekcję, która rozpocznie się o godz. 17:00, jest wolny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 0-17 224 10 15.