25 sierpnia 2017

Koncert Adama Struga z zespołem Monodia Polska

W dniach 24, 25 i 27 sierpnia oraz 2 i 3 września na Podkarpaciu odbędzie się II Festiwal Psalmów Dawidowych. Artyści zagrają koncerty w trzech miejscowościach: Rzeszowie, Markowej i Kolbuszowej. W dniu 25 sierpnia o godz. 17.00 w Muzeum im. Rodziny Ulmów w Markowej zapraszamy na koncert Adama Struga z zespołem Monodia Polska.

Celem Festiwalu Psalmów Dawidowych jest poszerzanie płaszczyzny dialogu pomiędzy narodami polskim i żydowskim. Festiwal promuje również otwarte w 2016 roku Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej.

Program Festiwalu:

24 sierpnia, godz. 19.00
Koncert Adama Struga z zespołem Monodia Polska, Yaakovem Lemmerem i Menachemem Bristowskim
Filharmonia Podkarpacka

25 sierpnia, godz. 17.00
Koncert Adama Struga z zespołem Monodia Polska

27 sierpnia, godz. 16.00
Koncert chóru Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie „Psalmodia”
Kościół parafialny w Markowej

2 września, godz. 19.00
Koncert Mr Pollack i Dariusza Malejonka z zespołem Maleo Reggae Rockers
Rynek w Rzeszowie

3 września, godz. 19.00
Koncert Piotra Rubika z solistami, chórem i orkiestrą symfoniczną.
Stadion Sportowy w Kolbuszowej

Festiwal jest objęty honorowym patronatem Prezydenta RP.

Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej jest współorganizatorem wydarzenia.