4 grudnia 2017

Spotkanie z prof. Szewachem Weissem w Markowej

W najbliższy poniedziałek, 4 grudnia br., przypada 75. rocznica powstania Rady Pomocy Żydom „Żegota”. Z tej okazji w Muzeum Polaków Ratujących Żydów gościć będziemy prof. Szewacha Weissa, uratowanego podczas Zagłady Żyda z Borysławia (obecnie Ukraina).

Szewach Weiss to izraelski polityk, poseł do Knesetu w latach 1981-1999 oraz jego przewodniczący w latach 1991-1996. Od 2000 r. Przewodniczący Rady Instytutu Pamięci Yad Vashem. W latach 2001-2003 Ambasador Izraela w Polsce. Kawaler Orderu Odrodzenia Polski. Profesor nauk politycznych i wykładowca takich przedmiotów jak historia i polityka Izraela.

Prof. Szewach Weiss jest też gorącym orędownikiem dialogu polsko-izraelskiego oraz inicjatorem wielu przedsięwzięć mających na celu zbliżenie dwóch kultur: polskiej i żydowskiej.

Spotkanie odbędzie się 4 grudnia o godzinie 15:00.

Udział na podstawie  rezerwacji: